BİLGİSAYAR EĞİTİMLERİ

İşletmenlik

İşletmenlik kursu, iş yerinde, günlük hayatında bilgisayar kullanan ya da kullanmak isteyen herkes için zorunlu olarak bilinmesi gereken programlardan oluşur. Bilgisayar eğitimine başlangıç işletmenlik kursu ile yapılmalıdır. İşletmenlik kursuna katılacak kişilerde bilgisayar bilgisi aranmaz, eğitime sıfır düzeyden başlanır. 

          Batıfen’de İşletmenlik kursu;
               . Son teknoloji ile donatılmış sınıflar,
               . 10- 12 kişilik gruplar,
               . Alanında uzman ve tecrübeli eğiticiler,
               . Ders dışında etüt uygulamaları,
               . Sınırsız internet bağlantısı,
               . Temiz ve nezih ortamıyla kursiyerin konforu en üst seviyede tutularak verilmektedir.
 

İşletmenlik Kursunu tamamlayan kursiyer, bilgisayarda herhangi bir paket programı ve tüm ofis programlarını etkin bir biçimde kullanır,  iş yerinde veya günlük çalışmalarında daha verimli olur. 

Batıfen’de İşletmenlik Kursu alan kursiyerler katılacakları sınavlar sonucunda aşağıdaki belgeleri alabilirler, 
               » Milli Eğitim Bakanlığı onaylı 160 Saatlik İşletmenlik Sertifikası
               » BATIFEN Kurs Katılım Belgesi
               » XPERT Avrupa Bilgisayar Pasaportu    

          İşletmenlik Kurs İçeriği;
               . Bilgisayara Giriş (Donanım)
               İşletim Sistemi (Windows XP / Windows 7)
               . İnternet
               . Microsoft Office Word 
               . Microsoft Office Excel 
               . Microsoft Office PowerPoint 
               . Microsoft Office Outlook
               . Gerekli Paket Programlar (Winrar, Virüs Programları, Media Player, Paint vb.)

 

BİLGİSAYARA GİRİŞ : Bilgisayar derslerimiz sıfır düzeyden başlar. Bilgisayarın tanımı ve çalışma ilkesi ile başlayan Bilgisayara Giriş derslerinde bilgisayarın parçaları (donanım) ve bilgisayar programları (yazılım) ile ilgili bilgi verilir.

 

 

 

WINDOWS : Windows, görsel ve çok kullanıcılı bir işletim sistemidir. Windows işletim sisteminde dosyalar ve klasörler üzerinde çalışma yapılır. Dosyaya veya klasöre ad verme, adını değiştirme, silme, gizleme, diske veya flash diske kopyalama, disk ya da flash diskte dosya veya klasör arama gibi temel işlemler ve ayarları gösterilir.

 

 

INTERNET : Internet dersinde, e-mail(elektronik posta) adresi alma, yazıp gönderme, gelen e-maili açma, herhangi bir adrese dosya, resim vb. gönderme, internette arama yapma (arama motorları), istenen bir programı bilgisayara indirme,internetin temel kullanımı anlatılır. Internet Explorer, Firefox, Google Chrome gibi internet tarayıcılar ile ilgili bilgi verilir.

 

 

WORD : Word, bir kelime işlemci programıdır. Kelime işlemci programları günlük hayatta yapılan her türlü yazışmaların bilgisayar yardımıyla yazılmasını sağlayan programlardır. Piyasada kullanılan birçok kelime işlemci programları içinde en yaygın kullanıma sahip olan Word kelime işlemcidir. Word kullanılarak, mektup, rapor, kitap vb. hazırlanabilir. Resimler, tablolar, grafikler ve çizimler eklenebilir.

 

 

EXCEL  : Excel, bir elektronik hesaplama, tablolama ve grafik programıdır.  Excel, her türlü veriyi (özellikle sayısal verileri) tablolar ya da listeler halinde tutma ve bu verilerle ilgili ihtiyaç duyacağınız tüm hesaplamaları ve analizleri yapma imkanı sunan bir uygulama programıdır. Verilerle ilgili grafikler çizebilir, kolay ve hızlı bir şekilde raporlar, özetler hazırlayabilirsiniz.

 

 

POWERPOINT : Powerpoint, insanlara etkileyici tanıtımlar yapmak üzere tasarlanmış sunu hazırlama yazılımıdır. PowerPoint’i kullanarak, renkli metinlerle fotoğrafları, çizimleri, tabloları, grafikleri ve filmleri etkili bir şekilde birleştiren ekranlar oluşturabilir ve birinden diğerine slayt geçişleri yapabilirsiniz. Animasyon özelliğini kullanarak ekrandaki metin ve çizimlere animasyonlar ekleyebileceğiniz gibi, ses efektleri de ekleyebilirsiniz. 

 

 

OUTLOOK : Outlook, e-posta yönetimi, zaman yönetimi ve iş organizasyonları yaparak iş verimini ve hızını artıran bir yazılımdır. Takvim, bir adres defteri ve elektronik ajanda gibi uygulamalar sadece bir programın altında ve birbirleriyle uyumlu çalışabilecek şekilde birleştirilmiştir. Adres defterinize yeni bir kayıt ekledikten sonra, bu kaydı kullanarak e-posta mesajlarınızı oluşturabilirsiniz. 

 

PROGRAMLAR : Her bilgisayarda bulunması gereken programlar ve alternatifleri hakkında bilgi verilir. Dosya sıkıştırma ve arşivleme programları, anti-virüs yazılımları, çoklu ortam araçları, medya oynatıcılar, resim göstericiler ve resim editörleri gibi.           Kurs sonunda katılımcılara MEB onaylı sertifika verilmektedir.

 

DUYURULAR
Tümünü Göster

Ziya Gökalp Cad. Karanfil Sokak No:1 Nurettinbey İşhanı Kat 5 Kızılay / ANKARA   |   Tel : 0 312 433 00 40 - 433 47 40   |   Fax : 0 312 433 47 40