MESLEK EDİNDİRME

Yönetici Asistanlığı

Günümüzde en stresli meslek gruplarından biri de ofis ortamında çalışan yönetici asistanlardır. Bu grubun içerisinde yükü üstlenen yönetici asistanlar ve sekreterler kendi iş tanımlarının ötesinde ani çıkan pek çok işle baş etmek gibi zorunluluklar içindedir. Günü yorgun bitiren ve ertesi güne işleri kalan kişilerin, önceliklerini belirleme, zamanlarını koruma ve pratik yöntemler geliştirmeleri gerekir. Yönetici asistanların ve sekreterlerin görevleri, yaşanan iletişim sorunlarının giderilmesi, günlük sorunları çözmeleri ve verimlilik artırma yöntemlerini kullanmaktır.

 

Yönetici asistanları ve sekreterler büro yönetimi, yazışma, evrak, ikram ve protokol işlemlerini yürüten, iletişimi sağlayan, toplantı ve seyahat organizasyonu ile dosyalama ve arşiv düzenlemesini kendi başına ve belirli bir süre içerisinde yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişilerdir.

          

Bu programda yönetici asistanları ve sekreterlerin mesleklerinde kendilerini geliştirmeleri ve başarılı olmaları için ihtiyaç duyacakları temel meslek derslerinin yanında, ağırlıklı olarak İngilizce ve bilgisayar eğitimleri de verilmektedir.

 

Her başarılı yöneticinin arkasında başarılı bir yönetici asistanı vardır.

Yöneticiler artık bir gerçeğin farkındalar. Biliyorlar ki; becerikli iyi yetişmiş donanımlı yönetici asistanları yöneticinin de başarısını arttırıyor.

 

Sürekli gelişen dünyada yönetici için hızlı karar almak çok önemlidir. Bu süreçte yönetici asistanı, yöneticisinin iş ve özel hayatını iyi planlayarak, yöneticinin kafasını rahatlatan, gerektiğinde onun yerine düşünen kişidir.

 

Tüm sektörde çalışan profesyonel yönetici asistanları ve sekreterler, ç alışan insanın yorgun bir gün geçirmemesi gerektiğini düşünen ve zamanı amaçsız ve başkaları tarafından kontrol edilmekten çıkarıp, amaçlı bir biçimde kendi kontrolleri altına almalarını isteyen herkes, iletişim yeteneği güçlü, kendisini geliştirmek isteyen, insan ilişkileri kuvvetli olan ve bu sektörde kariyer sahibi olmak isteyenler bu programa katılabilirler.

 

Kurs sonunda katılımcılara MEB onaylı sertifika verilmektedir.

 

DUYURULAR
Tümünü Göster

Ziya Gökalp Cad. Karanfil Sokak No:1 Nurettinbey İşhanı Kat 5 Kızılay / ANKARA   |   Tel : 0 312 433 00 40 - 433 47 40   |   Fax : 0 312 433 47 40