MESLEK EDİNDİRME

Parakendecilik ve Mağazacılık

Bugünün ticaret hayatında perakendeciliğin ne kadar aktif bir çalışma ortamı gerektirdiğini kavramak ve kurallarının da eğilimler doğrultusunda ne kadar değişken olabildiğini görmek gerekir. Bu alanda cesur ve yaratıcı olmak ve perakendeciliğin kurallarını doğru uygulayarak başarıyı yakalamak daima mümkündür.

 

Perakendeciliğin tanımı küreselleşen dünya ile birlikte işleyiş biçiminde değişiklik göstermektedir. İlerleyen teknoloji, tüketici taleplerindeki artış, küreselleşmeyle birlikte tüm dünyada var olan ürün ve hizmetleri takip edebilme gücü, tüketicilerin bilinçlenmesi ve tüketici haklarının oluşturulması gibi etkenler rekabet ortamının oluşmasını ve perakendeciliğin uluslararası pazarlara açık, hizmet ve müşteri odaklı bir sistem olmasını sağlamaktadır.

 

Perakendecilik, tüketicinin sadece ürün ve hizmet satın aldıkları yerler değil, sosyal ve kültürel gereksinimlerini de karşılayabilecek ortamlar oluşturmayı gerektirmiştir. Perakendecilik, özellikle büyük mağazaların ve alışveriş merkezlerinin (AVM) açılmasından sonra dev bir sektör hâline gelmiştir.

 

Perakendecilik uluslararası pazarlara açılmıştır.

 

Perakendecilik sektöründe yaşanan değişimler, sektörde istihdam kaynağını oluşturmuş ve çalışacak insan kaynağının niteliğini değiştirmiştir.

 

Bu programın amacı, perakendeciliğin süreç ve işleyişini katılımcılarımıza öğretip perakendecilik sektöründe mevcut çalışanların niteliğini geliştirmeyi ve ihtiyaç duyulan istihdam  kaynağını yetiştirmeyi hedeflemektedir.

 

Bu eğitim programını başarı ile bitiren katılımcılar, marketlerde, mağazalarda, çalıştıkları yerlerde profesyonel olarak alışveriş yapan müşterilere daha iyi hizmet vermiş olacaklardır.

 

İletişim yeteneği güçlü olan, kendisini geliştirmek isteyen, insan ilişkileri kuvvetli olan ve bu sektörde kariyer sahibi olmak isteyen herkes bu programa katılabilir.

 

Kurs sonunda katılımcılara MEB onaylı sertifika verilmektedir.

 

DUYURULAR
Tümünü Göster

Ziya Gökalp Cad. Karanfil Sokak No:1 Nurettinbey İşhanı Kat 5 Kızılay / ANKARA   |   Tel : 0 312 433 00 40 - 433 47 40   |   Fax : 0 312 433 47 40